Czy wiesz czym jest wiek metaboliczny?

09 lis 2018

Czy wiesz czym jest wiek metaboliczny?

Styl życia, geny oraz sposób odżywiania decyduja o prawdziwym wieku Naszego ciala,a nie data urodzin!
To one sa czynnikami pozwalającymi zatrzymać czas i naturalnie Nas odmłodzić, zwlaszcza gdy czujemy że metabolizm stoi w miejscu, a Nasza kondycja nie jest jak dawniej.
Dlaczego jedne z Nas wygladaja lepiej (lub gorzej) jak na swoj wiek🤔🤔🤔🤔

No wlasnie o wiek metaboliczny tutaj chodzi. A obliczenie go wcale nie jest trudne! Parametry, jakie trzeba wziąć pod uwagę, to waga mięśni i tkanki tłuszczowej, zawartość wody w ciele oraz podstawowa przemiana materii. Ich suma zdradza nasz fizyczny wiek, pozwalając cofnąć zegar biologiczny. Bywa, że wynik wskazuje iż mamy znacznie więcej lat. Jednak to nie powód do zmartwień, a sygnał, by odmienić codzienne nawyki!

Wiek metaboliczny – jak go obliczyć?

Nie ukrywamy, że kluczem do zachowania młodości jest sport. Przewaga mięśni w ciele sprawia, że spalamy więcej kalorii, co przekłada się na lepszy wygląd urody i sylwetki. Pomiarów określających nasz fizyczny wiek można dokonać w centrum dietetycznym w Akademii Zdrowia Lejdis. To tam specjalistyczna maszyna bada parametry naszego ciała, przedstawiając je na wydruku z dokładną analizą. Jeśli wynik pokazuje, że jesteś starsza niż w metryce, potraktuj go jako czerwoną lampkę. Czas zacząć więcej się ruszać, ćwiczyc oraz wprowadzić stretching do codziennej rutyny. W przypadku, gdy test pokazuje twój aktualny wiek, powinnaś dokładniej przyjrzeć się swojej diecie. Masz w ciele lekki nadmiar tkanki tłuszczowej, nad którą warto popracować, by zamienić ją w mięśnie. Dzięki temu zmniejszysz poziom złego cholesterolu we krwi i naturalnie odmłodzisz organizm.

Twój wiek metaboliczny jest niższy, niż w rzeczywistości?
Gratulacje!
Oby tak dalej! Dbaj o sylwetkę i trenuj systematycznie, by cieszyć się atrakcyjnym wyglądem przez wiele lat.

Jak obniżyć wiek metaboliczny?

Warto pracować nad swoim ciałem bez względu na posiadany wynik. To sprawi, że zawsze będziesz w dobrej formie! Obniżenie wieku metabolicznego nie jest trudnym wyzwaniem.

ABY POPRAWIC STAN SWOJEGO ORGANIZMU, nalezy wprowadzic zdrowe nawyki zywieniowe, miedzy innymi:
📌dieta polegajaca na konkretnej ilosci i wielkosci posilkow w ciagu dnia
📌 odpowiednia ilosc wypijanych plynow
📌 spozywanie odpowienich porcji warzyw i owoców
📌 unikanie wysoko przetworzonych składników, chemicznych dodatków oraz fast foodow.
📌 ograniczenie soli i cukru
📌wyeliminowanie napojow gazowanych czy smakowych,w tym rowniez woda smakowa wpisana jest na Nasza czarna liste