Centrum dietetyczne 514-168-508

 

 

 

 

Zmagasz się z dużą nadwagą, lub otyłością ????

Szukasz wsparcia grupy podobnych Ci osób, oraz specjalistów ? Chcesz zacząć odchudzać się i ćwiczyć, ale myślisz, że siłownia to nie miejsce dla ciebie ? Nie wiesz jak i od czego zacząć?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń do nas ! U nas uzyskasz wsparcie, pomożemy Ci w dążeniu do Twojego celu, zapewnimy opiekę dietetyka oraz ćwiczenia fizyczne dostosowane do Twoich możliwości, tak aby w zdrowy sposób zrzucić nadmiar zbędnych kilogramów i poprawić jakość swojego życia.

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

kom. 514-168-508

https://web.facebook.com/akademiazdrowia.lejdis/

 

 

Konsultacje prowadzi Specjalista ds. żywienia człowieka mgr inż. Agnieszka Kraśniewska-Zuziak. Naszym Klientom gwarantujemy indywidualne metody dobierania diety, na miejscu wykonujemy niezbędne badania, ustalamy wiek metaboliczny, przygotowujemy zdrową  i zbilansowaną dietę oraz odpowiednio dobrany do Państwa potrzeb zestaw ćwiczeń, który realizujemy z Państwem w klubie lub w domu. Dzięki takiemu podejściu efekty odchudzania, ujędrniania ciała, czy poprawy samopoczucia są jeszcze bardziej widoczne. Dietoterapia nie jest procesem leczenia czy stosowania suplementów. Pokażemy Państwu, że bardzo często sukces przynosi znalezienie błędów, wyeliminowanie ich, oraz odpowiedni dobór składników, zasady łączenia i niełączenia i sposób przyrządzania potraw.  U nas dowiecie się, jak utrzymać osiągnięte efekty na długie lata.

 

Konsultacja dietetyczna ma charakter długiej rozmowy podczas której przeprowadzony zostaje szczegółowy wywiad zdrowotny i żywieniowy. Dokładnie mówiąc oceniany jest stan zdrowia, omawiany tryb życia, udział wysiłku fizycznego oraz ocena nawyków żywieniowych. Podczas wizyty wykonywane są wszelkie pomiary, między innymi analiza składu ciała wykonywana specjalnie do tego celu stworzonym urządzeniem pomiarowym marki Tanita, pozwalająca określić nie tylko wagę ciała, ale i zawartość tłuszczu, masy mięśniowej, stopień nawodnienia organizmu, a także szybkość przemiany materii oraz co bardzo ważne wiek metaboliczny.

Po zebraniu wszelkich niezbędnych informacji opracowywane są zalecenia żywieniowe. Wspólnie ustalamy dalsze postępowanie i określamy plan żywieniowy oraz czas jego trwania.

Jak się przygotować do pierwszej wizyty (konsultacji dietetycznej):

-> rozpocznij od szczegółowego spisu wszystkich spożytych posiłków i napojów w ostatnich trzech dniach poprzedzających spotkanie. Najlepiej jeżeli będą to dwa dni powszednie oraz jeden dzień wolny od pracy.

Dodatkowo przygotuj:
• listę zażywanych leków i suplementów diety wraz z dawkowaniem;
• wyniki przeprowadzonych badań, jeżeli zostały wykonane w przeciągu ostatnich 3 miesięcy.
Jeśli nie masz aktualnych wyników, w takim przypadku możesz zrobić:
• morfologię;
• lipidogram (cholesterol całkowity, LDL, HDL, Trójglicerydy);
• glikemia (cukier na czczo);
• hormon tarczycy TSH;
• jeżeli są lub były problemy z nerkami – dodatkowo można zrobić poziom kreatyniny i mocznika oraz poziom kwasu moczowego.

Zalecenia przed badaniem:

  • 48 h przed nie pić alkoholu

  • 12 h przed unikać należy intensywnych ćwiczeń fizycznych

  • 12 h godzin przed wizytą nie powinno się korzystać z sauny

  • ok. 3 h przed wizytą nie należy spożywać żadnych pokarmów ani płynów, w ostateczności można napić się wody, ale to min. 1,5 h przed

 

NASI PACJENCI:

Pan Krzysztof, lat 32, jeden z pacjentów, który odniósł ogromny sukces i zgodził się udostępnić swoje fotografie i wyniki. 

Do tej pory schudł 29,2 kg, ale proces odchudzania nadal trwa. Przed Nami jeszcze kilka miesięcy terapii. Pan Krzysztof w 100% Nam zaufał i poddał się wszystkim zaleceniom: odpowiedni dobór produktów i zbilansowany plan żywieniowy wraz z zestawem ćwiczeń do domu korzystnie wpłynęły na stan zdrowia pacjenta, ale przede wszystkim wielka siła walki, motywacja i determinacja Pana Krzysztofa przyczyniły  się do odniesienia tak ogromnego sukcesu. Trzymamy kciuki za dalszą walkę i czekamy na kolejne wyniki i zdjęcia. 

 

Krzysztof, waga początkowa 144,7 kg

      

 

 

 

Krzysztof, waga aktualna 115,5 kg

 

 

 

Kolejne kilogramy za nami:)

  

  

 

 Pani Aneta, lat 33, schudła 50 kg.

Aneta, waga  początkowa 134 kg

 

 

 Aneta, waga aktualna 84 kg


 

 

Osób tych jest dużo, dużo więcej, ale mało kto zgadza się na udostępnienie zdjęć z czasów przed kuracją  odchudzająca - niestety. Powodem jest wstyd, że kiedyś tak wyglądali, i mimo tego, że teraz ich waga i wygląd różnią się diametralnie, to bardzo ciężko wspominać im wcześniejsze miesiące kiedy "nie chcieli patrzeć w lustro", a tym bardziej pokazywać innym osobom swoje fotografie. 

Dlatego tym bardziej doceńmy odwagę Anety i Krzysztofa, którzy mimo tego, zdecydowali się udostępnić swoje wyniki i fotografie, aby podzielić się swoim sukcesem z innymi. 

Poniżej efekty treningowe pozostałych osób, na podstawie badania składu ciała (bioelektrycznej impedancji), wykonywane w Naszym centrum diet.

Analiza bio-impedancji ciała (BIA) opiera się na zasadzie, która mówi, że tkanka mięśniowa, kości i woda, przewodzą elektryczność znacznie lepiej niż tkanka tłuszczowa, która ma dużo mniej wody niż one. Podczas badania przez ciało przepływa prąd o niskim natężeniu. Tłuszcz stawia większy opór niż mięśnie czy kości i łatwo można go odróżnić od nich. Informacje, które uzyskujemy podczas badania oraz omówienie ich przez dietetyka, są bardzo potrzebne, a wręcz niezbędne przy doborze odpowiedniego programu treningowego oraz planu żywieniowego. Najważniejsze informacje, jakie możemy uzyskać podczas badania to:

Zawartość tkanki tłuszczowej w procentach i kilogramach (FAT %, FAT MASS), pozwalająca zdiagnozować nadwagę i otyłość, a co się z tym wiąże ustalić odpowiedni program dietetyczny i treningowy. 

Zawartość wody w procentach i kilogramach (TBW %, TBW), która obniża się wraz ze wzrostem zawartości tkanki tłuszczowej. Najczęściej to kobiety własnie kobiety mają większe problemy z wodą , są bardziej odwodnione, i maja problemy z nadwagą. Woda jest bardzo ważna dla Naszego organizmu, a jej nieodpowiednia ilość uniemożliwia prawidłowe funkcjonowanie wszystkich komórek i tkanek. Dlatego też, istotne jest ustalenie poziomu wody i normy jaka powinniśmy spożywać w ciągu dnia, aby Nasz organizm był zdrowy. 

Masa mięśniowa (MUSCLE MASS), mięśnie są cięższe niż tkanka tłuszczowa. Kontrola masy mięśniowej daje bardzo dokładny obraz składu i zmian ogólnej masy ciała, oraz dobranie odpowiedniej diety. 

Tłuszcz trzewny (VISCERAL FAT RATING), stopień otłuszczenia narządów wewnętrznych w jamie brzusznej. Im wynik wyższy tym większe ryzyko wystąpienia zespołu metabolicznego, cukrzycy typu II, nadciśnienia tętniczego, miażdżycy i wielu innych chorób wynikających z otłuszczenia brzusznego. 

Pozostałe: masa kości, wiek metaboliczny, BMI - wskaźnik wzrostowo-wagowy oraz BMR - poziom podstawowej przemiany materii.

 

 Pani Ewa (lat 37) schudła 14,5 kg w ciągu niecałych 3 miesięcy. JeJ wskaźniki zmieniły się diametralnie. Masa tłuszczowa z 45% zmniejszyła się na 34,5 %, czyli ponad 10%, co stanowi spalonych prawie 16 kilogramów  samego tłuszczu, i zejście z zaawansowanej otyłości na lekką nadwagę.  Masa mięśniowa zwiększyła się o jeden kilogram (porządany efekt), woda w kilogramach pozostała bez zmian, ale co najważniejsze zmieniła się jej procentowa zawartość. Początkowo było zaledwie 40% wody, a po 3 miesiącach o 7 procent więcej. Bravo ! Tłuszcz trzewny o 4 punkty mniej, co jest wielkim sukcesem, a metabolizm przyspieszył jak szalony (BMR, skala na samym dole badania), dzięki temu Pani Ewa na zawsze pozbyła się zbędnych kilogramów bez efektu Jo-jo. Wyniki potwierdzają, że najważniejsze podczas całej kuracji jest dobranie odpowiedniego planu treningowego i diety, tak aby odchudzać się smacznie i zdrowo, bez  Pamiętajmy, ze nie sztuką  jest zrzucić kilogramy z wody czy z masy mięśniowej, co jest bardzo szkodliwe dla organizmu i zawsze wraca z nadwyżką, tak jak jet w przypadku stosowania niebezpiecznej diety świata według Dukana, która prowadzi do szeregu zaburzeń zdrowotnych i oczywiście w rezultacie do efektu Jo-jo. Zwróćmy uwagę, że nie można stosować diet z gazet czy książek, bo są one dla wszystkich bez względu na różnice. Jeden plan "dla wszystkich" nie istnieje. Dobra dieta musi uwzględniać stan zdrowia i płeć pacjenta, wiek, porę roku, styl życia i czynniki, które złożyły się na nadwagę. W swojej praktyce traktujemy każdego indywidualnie i dobieramy kurację na podstawie dokładnego wywiadu zdrowotno- żywieniowego.

 

 Pani Monika (lat 27) schudła w 2,5 miesiąca ponad 10 kilogramów. 

 

 

Pani Justyna ( lat 34) schudła w 3 miesiące  prawie 7 kilogramów. 

 

 

 

 

Pani Justyna (lat 30) w 3 miesiące: grudzień, styczeń i luty, schudła 11 kilogramów, a patrząc na samą  tkankę tłuszczowa to nawet 12,7 kilogramów (FAT MASS), masa mięśniowa poszła lekko w górę. 

 

 

 

 Pan Dariusz (lat 47) w 2 miesiące schudł 13 kg. Kurację odchudzającą Pan Dariusz rozpoczął dopiero w połowie lutego, po otrzymaniu indywidualnie dobranej zbilansowanej diety. Niestety, ale z powodów zdrowotnych Pan Dariusz nie mógł uprawiać żadnej aktywności fizycznej, i ograniczyliśmy się tylko do samej diety. Efekty są zadowalające, a samopoczucie Naszego pacjenta rewelacyjne. Waga spadła o 13 kg, tkanka tłuszczowa zmniejszyła się o 7,4%, zawartość wody wzrosła o ponad 4 %, tłuszcz trzewny spadł z 16 na 11 punktów, a wiek metaboliczny z 62 lat, zmniejszył się do 44 (czyli mniej niż Pan Dariusz ma w rzeczywistości). Oczywiście metabolizm przyspieszył do połowy normy.  

 

 

Pan Jerzy (lat 67) w 5 tygodni zmniejszył zawartość tkanki tłuszczowej z 31,7 (FAT MASS) kg  do 24,9 kg, czyli 6,8 kg tłuszczu. Stan wody zwiększył się o 1 kg, i masa mięśniowa prawie 3 kg. Tłuszcz znajdujący się wewnątrz jamy brzusznej z 20 punktów zmniejszył się do 17, a wiek metaboliczny z 82 lat do 64. Metabolizm przyspieszył do połowy normy (ostatnia skala).

 

 

 

 

Pani Gabrysia-waga początkowa to 74,5 kg, a po metamorfozie - 62 kg. Spadek 12,5 kg i ogromne różnice w sylwetce widoczne poniżej.

METAMORFOZA PANI GABRYSI

 

     

 

 

 

 

            

 

 

 Pani Dorota, lat 32. W niecałe 3 miesiace schudła 19 kilogramów. 

 

 

 

 

Dawid, lat 15. W czasie około 1 miesiaca schudł ponad 8 kg. 

 

 

 Pani Małgorzata, lat 41, schudła prawie 7 kg w czasie około 3 miesiecy.

 

 

 

 

Pan Wiesław, lat 61, schudł 15 kilogramów w 2 miesiące.

 

 

 

 

 

 

 Przykładowe wyniki przez Nas opublikowane stanowią niewielką część osiągnięć i ogromnych sukcesów Naszych pacjentów. Wszystkie potwierdzają skuteczność dieto-terapii i przygotowywanych planów treningowych. Najważniejsze jest aby cały proces był długotrwały, bez efektu Jo-jo i w pełni bezpieczny dla organizmu. Pożądanym efektem jest przyspieszenie metabolizmu (BMR- skala na samym dole), dzięki czemu w rezultacie organizm sam potrafi radzić sobie ze spożywanym pokarmem, nie odkładając nic na zapas. Jak widzimy, każda z osób może pochwalić się przyspieszonym metabolizmem, spadkiem zawartości tkanki tłuszczowej i lepszym nawodnieniem organizmu, co za tym idzie poprawą ogólnego stanu zdrowia.   

 

 

2006-2018  akademiazdrowiandm.pl